חייגו עכשיו: 054-7654014

facebooklogo

עמית אוריה - משרד עורכי דין

 

 משרדנו השוכן בלב תל אביב, עוסק במשפט אזרחי, וליטיגציה אזרחית. אנו מתמחים בטיפול בתיקי רשלנות רפואית, תיקי נזיקין מורכבים ובתיקי תאונות דרכים. 

המשרד חרת על דגלו את ערך המצויינות, ומחוייב לשירות אישי ומקצועי ללקוח, ברמה הגבוהה ביותר, אך בגובה העיניים.

לקביעת פגישה ייעוץ ראשונית ללא התחייבות ניתן להתקשר לעו"ד עמית אוריה

טל' 03-6856185, פקס' 03-6858017

ובמקרים דחופים לנייד:  054-7654014

או לפנות במייל : amit@uria-law.com

 

לבירורים ומידע נוסף צור קשר

תחומי התמחות

טלפון: 054-7654014 
לפורום רשלנות רפואית
 
 

רשלנות או טעות - בית המשפט יכריע

מנגד, טוען הרופא, כי מדובר בטעות בלתי נמנעת מסוג MISCONCEPTION דהיינו עיוות ויזואלי בזיהוי המציאות, הנגרם כתוצאה מהדו מימדיות ואבדן יכולת המישוש בניתוח לפרוסקופי, ואינה תוצאה של חוסר זהירות/רשלנות מצידו.

על כך משיבה התובעת, כי התופעה של MISCONCEPTION היא תופעה ידועה בניתוחים לפרוסקופיים, וכי על המנתח לקחת אותה בחשבון ולהוכיח לעצמו את הזיהוי האנטומי בטרם יתחיל בפעולת החיתוך, ובמקרים של חוסר ודאות יעשה צילום או יעבור במיד הצורך לניתוח פתוח.

מעדויות המומחים בבית המשפט עולה, כי מאז בוצע המעבר מניתוח פתוח להוצאת כיס המרה, כפי שהיה בעבר, לניתוחים לפרוסקופיים להוצאת כיס מרה, חלה עלייה משמעותית במקרי הפגיעה בצינורות המרה. מדובר על סיבוך המתרחש ב- 0.5% מכלל הניתוחים הלפרוסקופיים להוצאת כיס מרה.

ניתוח לפרוסקופי להוצאת כיס המרה הינו ניתוח נפוץ מאז תחילת שנות ה-90 המתבצע באמצעות חדירה לבטן ממספר חורים קטנים, להבדיל מפתיחתה בניתוח המסורתי. המנתח פועל באמצעות מכשור המוחדר דרך החורים, ומצלמה המאפשרת לו לצפות בזירת הניתוח.

התיק עומד כעת בפני הכרעת בית המשפט.

מבחר תביעות בהן טיפל משרדנו לאחרונה