שיתוק מוחין בלידה והגשת תביעה

שיתוק מוחין בלידה יכול להיגרם במספר מצבים שחלקם קשורים ישירות לטיפול שניתן על ידי הצוות של בית החולים במהלך ולפני הלידה. כך לדוגמא, היעדר אספקת חמצן המביאה לפגיעה מוחית ועצבית ולתסמינים קשים בעתיד, יכולה להיגרם עקב קשר בחוט הטבור מסביב לצוואר או לגוף העובר, וכמו כן במהלך לידה שנעשתה באופן מהיר מדי או ארוך מדי. סיבות נוספות הן לידה של פגים, קריעה של חוט הטבור ומצבים הקשורים אל האם בתקופת ההיריון – כמו מחלות קשות שבהן לקתה.

 

כתוצאה ממצבים אלו עלולה להיגרם קשת רחבה של תסמינים אשר ימשיכו ללוות את התינוק למשך תקופה ארוכה, ולמעשה למשך כל חייו. הסימפטומים יכולים להופיע בדרגות שונות של חומרה ולכלול בין היתר התקפי אפילפסיה, בעיות תנועה של הגפיים, פגיעה קוגניטיבית, בעיות שמיעה, ראייה ודיבור, פגיעות באיברים פנימיים, חוסר שיווי משקל ועוד. כתוצאה מכך נזקק הילד לסיוע רב ולהשגחה מיוחדת בתחומי חיים רבים, על מנת שיוכל לתפקד בחיי היומיום בצורה מספקת, וכדי למנוע פגיעות נוספות עקב מצבו המיוחד.

 

אי לכך, תביעות של רשלנות רפואית עקב שיתוק מוחין עוסקות בסכומים נכבדים, המשקפים הן את חומרת הפגיעה והן את הטווח הארוך של הנזקים.

 

הגשת תביעה בגין שיתוק מוחין

 

כאמור, במקרים רבים שיתוק מוחין בלידה קשור באופן ישיר לטיפול שניתן על ידי הצוות בבית החולים, בין אם מדובר בהיעדר הבנה של מצב מסובך שנוצר, אי העברה לניתוח קיסרי, ביצוע לא נכון של שליפת העובר, שימוש בלתי הולם בציוד ייעודי, וכדומה. מטרתה של התביעה היא להוכיח באמצעות תיעוד של הטיפול הרפואי כי אכן התקיימה התרשלות. יתר על כן, שההתרשלות היא שגרמה לשיתוק המוחין. במידה ובית המשפט ישתכנע בטענות התביעה ייפסקו פיצויים גבוהים בהתאם לחוות דעת רפואיות באשר למצבו של הנפגע ולהיבטים כלכליים ואחרים הנובעים ממנו.

 

משרד עורכי הדין עמית אריה מחזיק בניסיון רב בתביעות שיתוק מוחין בלידה וייצג בהצלחה את לקוחותיו גם בתיקים מורכבים. לפרטים נוספים על תביעות שיתוק מוחין ולקביעת פגישת היכרות במשרדנו, התקשרו אלינו בטלפונים 03-6856185 או 054-7654014.