דברים שחשוב לדעת על תביעת רשלנות רפואית בתל אביב

תביעות רשלנות רפואית בתל אביב ובערים אחרות בארץ אינן נדירות, ומאות מהן מוגשות לבתי המשפט מדי שנה. לפניכם מספר הסברים על תביעות רשלנות רפואית תל אביב אשר יסייעו לכם להבין את הנושא ולעשות בו סדר.

 

תביעות בסדר גודל נרחב

 

ביחס לתביעות נזיקין אחרות, תביעות רשלנות רפואית עוסקות בסכומים גבוהים. הסכומים נעים על פני טווח נרחב שמתחיל בעשרות אלפי שקלים ומגיע למיליוני ואף עשרות מיליוני שקלים. הסיבה לסכומים הגבוהים טמונה בפגיעה בקודש הקודשים של האדם, הוא גופו, כאשר לא פעם הנזקים הינם קבועים ופוגעים באופן מהותי בבריאותי, תפקודו, פרנסתו ולמעשה בכל מישורי חייו של האדם לאורך שנים. זאת, לצד מקרים המביאים חלילה למוות.

 

לא קל להוכיח רשלנות רפואית

 

בתי המשפט רואים בחומרה רבה מקרים של רשלנות רפואית, וזוהי אחת הסיבות לפיצויים הגבוהים שיכולים להיפסק. יחד עם זאת, בתי המשפט גם אינם ממהרים לפסוק כי מדובר בהתרשלות, שאם לא כן קשה היה להעניק שירותי רפואה בארץ עקב החשש לתביעה שכל מטרתה הוא להשיג כסף שלא כדין. אכן, הוכחת רשלנות רפואית איננה פשוטה ובאופן כללי היא נדרשת לעסוק בשלושה תחומים. ראשית יש להראות שאכן התקיימה רשלנות, שהינה יותר מאשר טעות העומדת בגדר הסביר ומהמצופה בתחום הרפואה. שנית, יש להראות כי ההתרשלות הרפואית הובילה לנזקים זמניים או קבועים לתובע. שלישית, יש להראות כי קיים קשר ישיר בין ההתרשלות במתן הטיפול/השירות ובין הנזקים שנגרמו לתובע. בכל אחד מהיבטים אלו ינסה הצד שכגד לסתור את טענות התובע ו/או לצמצמן למינימום האפשרי.

 

יש להתאזר באורך רוח

 

תביעות רשלנות רפואית עשויות להתפרש על פני שנתיים או שלוש במרבית המקרים, אך הדבר משתנה בהתאם למורכבות התביעה, לבית המשפט שדן בה, לנכונות הצדדים להגיע לפשרה, ועוד. למרות הרצון להוציא את הצדק לאור ולקבל את הפיצויים המגיעים לכם, עליכם להתכונן להליך הדורש סבלנות ואורך רוח.

 

לפרטים נוספים על רשלנות רפואית בתל אביב ולקביעת פגישת היכרות במשרדנו, התקשרו אלינו בטלפונים 03-6856185 או 054-7654014.