רשלנות רפואית בקופת חולים והגשת תביעה

בקופות החולים בישראל ניתן מגוון רחב של שירותים על ידי רופאי המשפחה, אחיות, מומחים, אנשי סיעוד, אנשי אדמיניסטרציה וכיוצא בזאת. לעיתים במהלך הפעילות של קופת החולים מול מבוטח מסוים מתרחשים כשל העלול להוביל לנזקים. מקרים אלו עשויים להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית.

 

במה יכולה להתרשל קופת החולים?

 

ראשית, חשוב להבהיר כי רשלנות רפואית בקופת חולים איננה קשורה לשביעות רצונו של המבוטח. לעיתים אנשים נאלצים להמתין בתור שבועות עד לפגישה עם מומחה, או לשבת שעות ארוכות מול דלת חדרו עד שיתפנה, והדבר בהחלט מעורר כעס. ואולם, בכל הקשור לקופת חולים, רשלנות איננה אי שביעות רצון מטיב השירות (בגינה ניתן לפנות לגורמים המטפלים בפניות הציבור).

 

בתביעת רשלנות רפואית הכוונה היא להפרה של חובת הזהירות של הקופה כלפי המבוטח, באופן אשר גרם ישירות לנזקים פיזיים ומכאן לנזקים נפשיים, כלכליים ואחרים. כך לדוגמא, מקרה של רשלנות רפואית בקופת חולים יכול להיות אי ביצוע של בדיקות חיוניות למרות שהמטופל הציג תסמינים מובהקים, המחייבים בדיקות אלו ומעקב צמוד. דוגמא נוספת של התרשלות יכולה להיות פענוח לא נכון של תוצאות הבדיקות, או אפילו התעלמות מהן. בנוסף, רשלנות עשויה להתקיים במקרים בהם נרשמה למטופל תרופה לא נכונה, הוא נשלח לטיפול לא נכון וכדומה – וכאשר התנהלות זו הובילה לנזקים.

 

כמו כן, לעיתים מתקיימת עילה לתביעת רשלנות כנגד קופת החולים, כאשר הוחלט לשלוח את המטופל לבדיקות זולות יחסית מבחינת הקופה, או לרשום לו תרופות בעלויות נמוכות, וזאת בהשוואה לטיפול אחר המצוי באחריות וברשות הקופה – ושיכול היה להביא תועלת.

 

מורכבותה של תביעת רשלנות נגד קופת חולים

 

יש להבין כי תביעת רשלנות רפואית איננה עניין של מה בכך. קופת החולים תנסה להמעיט באחריותה ככל האפשר, להראות שהכשל לא התקיים כלל או לכל הפחות היה בגדר הטעות הסבירה, וכן להראות שאין קשר ישיר בין הכשל ובין הנזקים שנגרמו לתובע. על כן, מדובר בתביעות ארוכות העשויות להתפרש על פני שנתיים, שלוש ואף למעלה מכך. יחד עם זאת, אין בכך לומר שעל אדם לוותר על פיצויים המגיעים לו, שיכולים להיות גבוהים מאוד בהתאם לחומרת הנזק.

 

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישת היכרות במשרדנו, צרו עימנו קשר דרך האתר או התקשרו אלינו בטלפונים 03-6856185 או 054-7654014.