רשלנות בלידה – פרע כתף

למרות שלפי ההגדרות הרפואיות פרע כתף אינו ניתן לחיזוי מוקדם, ייתכנו בהחלט מצבים המצדיקים הגשת תביעת רשלנות גם במקרים של כליאת כתפיים, המסתיימים בנזקים לעובר. באופן כללי מדובר במצבים בהם מצבה של האם לאורך תקופת ההיריון ועם ההגעה לבית החולים חייבו התייחסות מיוחדת, שלו הייתה ניתנת אפשר היה בסבירות גבוהה יותר למנוע את פרע הכתף ואת הנזקים שנגרמו בגינו.

 

על כן, אם ילדכם סובל מנזקים עקב כליאת כתפיים, וגם אם אמרו לכם בבית החולים שלא ניתן היה לחזות את המצב, ייתכן שקיימת עילה להגשת תביעת רשלנות בלידה פרע כתף, העשויה לעמוד על סכומים גבוהים מאוד. יחד עם זאת, עקב מורכבותה של התביעה מהפן המשפטי ומהפן הרפואי כאחד, יש לפנות אך ורק אל מי שמתמחה בתחום כדוגמת משרד עו"ד עמית אוריה, שמאחוריו ייצוג מוצלח בתביעות רשלנות רפואית רבות ומורכבות.

 

כמה מילים על פרע כתף

 

פרע כתף הוא היתקעות של כתפי העובר אחרי שהראש כבר יצא מתעלת הלידה. מדובר במצב חירום המצריך את הצוות הרפואי לבצע פעולות שונות של משיכה עדינה, ריקון שלפוחית השתן, לחץ על הפוביס, משיכה כלפי מעלה של רגלי היולדת, ניתוח קיסרי דחוף ועוד. למרבה הצער, למרות הניסיונות מצב חירום זה עלול לגרום לנזקים חמורים לעובר כגון נזק נוירולוגי, שבר, פגיעות עצביות זמניות ותמידיות, שיתוק מוחין, וכן פגיעות לאם.

 

יש לציין כי בישראל רק ב- 2 מתוך כ- 1000 לידות מתרחשת כליאת כתפיים, ושישנם גורמים השמים את היולדת בסיכון גבוה יותר כמו סוכרת הריון, השמנת יתר, גיל מבוגר ולידות מרובות. סימנים אלו ואחרים צריכים להיות ידועים וברורים לצוות הרפואי שמקבל את היולדת בבית החולים, ובמידה שהם קיימים עליו לבצע מספר בדיקות המוודאות את מנח העובר ותקינות ההיריון, כמו גם להשגיח השגחה יתרה על היולדת.

 

ואולם, לעיתים הצוות הרפואי כושל בקריאת הנתונים הרשומים בתיקה של האישה, או שנתונים אלו אינם רשומים כלל עקב כשל שהתרחש בשלב מוקדם יותר בקופת החולים, בבית החולים או אצל רופא פרטי. מקרים אלו ונוספים עשויים להוות עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית, העשויה כאמור להוביל לפיצויים בסכומים גבוהים ביותר.

 

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישת היכרות במשרדנו, התקשרו אלינו בטלפונים 03-6856185 או 054-7654014.