מתי לפנות אל עו"ד רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה היא אחד המקרים החמורים ביותר בעולם הרפואי, אשר עלול להוביל לפגיעה קשה בילוד, ביולדת ובמשפחתם שתלווה אותם לכל אורך חייהם. מדובר בפגיעות פיזיות, קוגניטיביות, נפשיות ונוספות המשפיעות על כל מישורי החיים, ודורשות התייחסות מיוחדת וטיפולי תמיכה ושיקום. על כן, אם קיים חשד להתקיימות רשלנות רפואית בלידה יש לפנות אל עורך דין העוסק בתחום, על מנת להגיש תביעה לבית המשפט.

 

ניתן לפנות גם כעבור זמן רב

 

על פי החוק הישראלי לא ניתן להגיש תביעות נזיקין בחלוף פרקי זמן מסוימים, שבדרך כלל עומדים על שנים ספורות. יחד עם זאת, בכל הקשור לרשלנות רפואית, ובפרט ברשלנות הנוגעת לקטין ולילוד, תקופת ההתיישנות ארוכה מאוד. לכן, גם אם עברו שנים מאז המקרה חשוב לפנות אל עו"ד רשלנות רפואית בלידה, ובהחלט ייתכן שניתן יהיה לפעול להגשת תביעה. יחד עם זאת, מוטב שלא להמתין עם ההליך, הן מפני שהזמן חולף ומקצר את תקופת ההתיישנות, והן מפני שעם השנים עלולים מסמכים ותיעודים למיניהם להיעלם בדרכים שונות. בשורה התחתונה, אם אתם חושדים כי התקיימה רשלנות רפואית בלידה אנו ממליצים לפנות ללא דיחוי אל משרדנו.

 

מה יכול להיחשב בתור רשלנות רפואית בלידה

 

במהלך לידה בבית החולים מעורבים אנשי צוות שונים, ביניהם אנשי מיון יולדות, אחיות, רופאים, מנתחים ומיילדות. בכל אחד משלבים אלו עלולה להתרחש התרשלות, כלומר פעולות בלתי זהירות ובלתי מקצועיות שאינן עולות בקנה אחד עם התנהלות רפואית סבירה. מדובר למשל בבחירת שיטת לידה שגויה או שלא לצורך, חילוץ בלתי תקין של העובר או אי העברה לניתוח קיסרי. כמו כן, לעיתים נוהג הצוות בחוסר תשומת לב ומפספס סימנים קליניים אצל העובר או הילד כמו האטה בדופק העובר, ירידה של מים קולונואליים ומקרים נוספים של מצוקה. יש לציין כי רשלנות רפואית בלידה עלולה להוביל גם לפגיעות משמעותיות ביולדת, ולא רק בילוד, למשל עקב השארת שלייה ברחם ושאריות נוספות של ההיריון, או ביצוע הפלה בשיטה לא נכונה, דבר העלול להוביל אפילו לסכנת חיים.

 

במקרים אלו ועוד רבים נוספים עשויה להתקיים עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידה, אותה יש להגיש כאמור עם משרד עורכי דין המתמחה בתחום. לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישת היכרות במשרדנו, התקשרו אלינו בטלפונים 03-6856185 או 054-7654014.