תפקידו של עו"ד רשלנות רפואית בשלבים הראשונים של התביעה

 

עו"ד רשלנות רפואית הוא בעל מקצוע בתחום עריכת הדין, אשר באמתחתו מומחיות בדיני הנזיקין ובכל הקשור לתחום הרפואי-משפטי המערב היבטים ייחודיים ומורכבים. בשורות הבאות נבחן כיצד פועל עו ד רשלנות רפואית מול לקוחותיו בשלבים הראשוניים של התביעה.

 

פגישה ראשונה עם עורך הדין

 

הפגישה הראשונה עם עורך דין רשלנות רפואית נועדה קודם כל להיכרות בין הצדדים. זהו הזמן לשאול את עורך הדין על ניסיונו לספר לו על המקרה שבגינו אתם חושבים להגיש תביעה. עורך הדין ישאל אתכם מספר שאלות מנחות ולאחר מכן יסביר לכם באופן כללי על מהלך התביעה ועל האפשרויות הפתוחות בפניכם. במקרים מסוימים גם יוכל עורך הדין להעריך באורח גס את היקף התביעה וסיכוייה, אם כי מדובר בערכה כללית בלבד. יש לציין כי במידה שעורך הדין מבטיח גדולות ונצורות כבר בפגישה הראשונה, יש להתייחס להצהרות אלו בחשדנות.

 

השגת התיעוד הרפואי

 

לעיתים כבר מצוי בידי התובעים החומר הרפואי הרלוונטי, אך פעמים רבות התיעוד של השירות והטיפול שניתנו לפציינט מצויים עדיין בחזקת הצד הנתבע. אמנם על פי חוק מחויב הצד השני להעביר את כל החומרים לידיכם, אך לעיתים הדבר אינו פשוט והתובעים נתקלים בקשיים שונים ומשונים. עורך הדין ינחה אתכם לגבי המסמכים שעליכם להשיג ובמידת הצורך יפעל להשגתם באמצעות גורמים שזהו תחום מומחיותם.

 

השגת חוות דעת רפואית

 

חוות דעת רפואית היא דרישה בסיסית בתביעות רשלנות רפואית. מדובר בחוות דעת מקצועית הניתנת על ידי רופא בעל מומחיות ספציפית בנושא תביעתכם, אשר יעבור על התיעוד בכללותו – האבחנה, הטיפול, הנזקים שנגרמו וכדומה. לחוות הדעת שייתן תהיה משמעות גדולה בדיונים בבית המשפט ואף בפסיקה, ולעיתים יהיה צורך ביותר מחוות דעת אחת ממומחים שונים. עו"ד רשלנות רפואית יפנה אתכם אל המומחים הרלוונטיים ויסביר לכם על חשיבות חוות הדעת שלהם.

 

זו הייתה סקירה קצרה של הסיוע הניתן על ידי עורך הדין בשלבים הראשונים של התביעה. לפרטים נוספים על תפקידו של עו ד רשלנות רפואית ולקביעת פגישת היכרות במשרדנו, התקשרו אלינו בטלפונים 03-6856185 או 054-7654014.