חייגו עכשיו: 054-7654014

facebooklogo

טלפון: 054-7654014 
לפורום רשלנות רפואית
 
 

פיצויים ותביעות שהוגשו לאחרונה

פיצויים שנפסקו לאחרונה
פיצוי בסך 4.1 מליון ש"ח לתושב שטחים שנפל לפיר מעלית מגובה 4 קומות ונותר משותק
פיצוי בסך 2.2 מליון ₪ ליורשיה של אשה שעקב גילוי מאוחר של מחלת הסרטן קוצרה תוחלת חייה באופן משמעותי.
פיצוי בסך 1.7 מליון ₪ ליורשיה של אשה שנפטרה עקב חסימה בכלי דם במוח אשר ניתן היה לגלות מבעוד מועד אילו הייתה מבוצעת בדיקת הדמיה מתאימה.
פיצוי בסך 1.2 מליון ₪ לילדה הסובלת משיתוק מוחין עקב השתהות של בית החולים בסיום אלקטיבי של ההריון חרף סימני מצוקה.

תביעות שהגשנו לאחרונה:

תביעה נגד בית חולים שהתמהמה בהעברת מטופל שעבר אירוע מוחי, למרכז רפואי בו ניתן לבצע צנתור מוח. כתוצאה מכך נגרם לתובע נזק מוחי בלתי הפיך.
תביעה נגד בית חולים שרופאיו נמנעו ממתן צלסטון תרופה המסייעת במניעת סיכוני פגות, לאשה בהריון בסיכון גבוה, עם סימני לידה מוקדמת. כתוצאה מן הרשלנות נולדה תינוקת הסובלת משיתוק מוחין קשה.
תביעה כנגד בית חולים שהתרשל בהשגחה על היולדת והעובר שהיה במצוקה לקראת סיום ההריון. וכתוצאה מכך מת הילוד בסמוך ללידה.
תביעה כנגד בית חולים שהתרשל בהשגחה על היולדת והעובר, לא חילץ את הילודה בזמן חרף סימני מצוקה עוברית וכתוצאה מכך סובלת הילדה משיתוק מוחין.
תביעה כנגד רופאי קופת חולים וטיפת חלב בעילת הולדה בעוולה, לאחר שנמנעו מהפניית האשה לסקירת מערכות במהלך ההריון בניגוד לנדרש וכתוצאה מכך לא אובחן פגם מוחי שאילו היה מתגלה היה מצדיק ביצוע הפלה.

הרופאים התרשלו באבחנה ובטיפול והפעוט מת

עוד מקרה מצער של רשלנות רפואית לגביו הוגשה תביעה לאחרונה:

 

פעוט בן שנתיים ושמונה חודשים פונה לבית החולים לאחר שבלילה נצפו ע"י אמו שני ארועי פרכוסים שהתמקדו באיזור הפנים, נמשכו כל אחד מספר דקות , מלווים באפטיה וחום גבוה
הרופאים בבית החולים לא לקחו בחשבון , כי בהתחשב בסוג הפרכוסים שנצפולא מדובר היה בפרכוסי חום רגילים, כי אם במשבר מטבולי קשה הדורש בירור וטיפול רפואי מיידי
 
הטיפול בפועל התנהל בעצלתיים, ורק בשעות הערב הועבר הילד לאישפוז במחלקה להמשך השגחה ללא מתן טיפול רפואי מתאים וכשהוא מנותק מעירוי

Continue Reading

תביעות נזיקין ורשלנות רפואית בהן טיפל המשרד לאחרונה:

מבחר תיקים בהם טיפל המשרד

יורים ובוכים

פיצוי כולל בסך כ- 2,150,000 ₪ שולם ע"י מדינת ישאל ומשטרת ישראל, במסגרת הסדר פשרה, לבני משפחה שמתנדבי משטרה ירו לעבר רכבם עשרות כדורי אקדח, במטרה לפגוע, רק משום שהנהג, אבי המשפחה, סרב  להמתין עד לרישום דו"ח לחובתו ע"י השוטרים. בני המשפחה היו מיוצגים ע"י עורכי הדין אורי גלבוע ועמית אוריה.

Continue Reading

החולה פונתה לבית החולים עם אירוע מוחי, המצנתר היה בחופשה

תביעת רשלנות רפואית כנגד בית החולים איכילוב מגן דוד אדום ומדינת ישראל, הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, זאת בגין נזק קשה ובלתי הפיך שנגרם לאשה שלקתה בשבץ מוחי אך פונתה לבית חולים איכילוב, בו לא היה נוכח מצנתר מוח אותה עת.

Continue Reading

תביעה כנגד בית חולים ששיחרר חולה לביתה ללא עריכת בדיקות נדרשות וגרם למותה

דקלה ז"ל הגיעה לבית החולים כשהיא סובלת מכאבי ראש חזקים והקאות שנמשכו מספר ימים שבועיים לאחר לידת בתה בבית החולים. בשל תלונותיה ועל רקע בעיות קרישה מהן סבלה  המנוחה, חשדו הרופאים בחדר המיון כי מדובר באירוע מוחי אך שלחו את המנוחה לבדיקת CT רגילה שאינה מתאימה לגילוי כל סוגי השבץ המוחי. כאשר פענוח הבדיקות לא הצביע על חסימה בעורקי המוח החליטו הרופאים ללא התייעצות עם בכירים לשחרר את החולה לביתה מבלי לבצע בדיקות נוספות ולפחות להשאירה להמשך השגחה ובכך חרצו את גורלה.

Continue Reading

תביעה בגין גרימת מוות לילוד עקב אי מתן אנטיביוטיקה כנגד סטרפטוקוקוס

 ר. הגיעה לבית החולים בשבוע ה 35 להריונה כשהיא במצב של רעלת הריון המהווה סיכון לאם ולעובר ואושפזה ללידה.
למרות שהייתה מאושפזת כ- 20 שעות עד שהתרחשה הלידה בפועל, לא בוצעו ע"י הצוות הרפואי בדיקות לשלילת קיומו של חיידק מסוג סטרפטוקוק מסוג B המצוי אצל רבות מן היולדות כנשאיות (10-30%), ועלול לגרום להדבקות העובר ומותו בעת המעבר בתעלת הלידה, במיוחד במקרה של לידה מוקדמת לפני שבוע 37. בנוסף, לא ניתן טיפול אנטיביוטי מונע במצב בו לא נשללה נשאות האם, טיפול שאילו היה ניתן היה בו כדי למנוע את הדבקות היילוד. בחיידק.
לאחר הלידה החלה הדרדרות במצבו של היילוד והוא נפטר לאחר כמה שעות, כתוצאה מהדבקות בחיידק סטרפטוקוקוס B , בעת המעבר בתעלת הליד. החיידק נמצא בדיעבד אצל האם והיילוד.
משרדנו, באמצעות עורכי הדין אורי גלבוע ועמית אוריה הגיש תביעת רשלנות רפואית על סכום שמעל 2.5 מיליון ₪ כנגד בית החולים בטענה, הנתמכת בחוות דעת מומחה בתחום המיילדות, לפיה אי מתן טיפול אנטיביוטי כנדרש במצב של לידה מוקדמת בה לא נשללה נשאות האם, הווה מעשה רשלנות וגרם להדבקות היילוד בחיידק ולמותו כעבור מספר שעות. 

פיצוי בסך 2.6 מיליון ש"ח בשל אלימות שוטרים

בפסק דין שניתן היום (27.2.16) בבית המחוזי בירושלים (כב' השופט רומנוב) חייב בית המשפט את משטרת ישראל לפצות אזרח שנפגע ממעצר בלתי חוקי ואלים בסכום של  כ-2.6 מיליון ₪.
התובע, שהיה מיוצג במשפט  ע"י עו"ד אורי גלבוע ועמית אוריה,  נסע לביתו בדרך חברון בירושלים בסופו של יום עבודה, כאשר שלושה שוטרים סמויים בלבוש אזרחי ורכב אזרחי חסמו עם רכבם במפתיע את נתיב נסיעתו.  התובע שלא ידע כי מדובר בשוטרים פנה אליהם על מנת לברר את פשר העצירה הפתאומית ובין הצדדים התפתח "ריב נהגים". השוטרים, שהיו כאמור בלבוש אזרחי, לא מחלו על כבודם, נטשו את משימת הבילוש שהיו בעיצומה, ובאופן בריוני, יצאו מרכבם עצרו את התובע במעצר שווא בלתי חוקי, תוך הטחת קללות, עלבונות ואיומים, כשהם מותירים את אחותו שהייתה עמו מאחור ללא מפתחות הרכב, ובדרך לתחנה הפליאו בתובע את מכותיהם באכזריות.
עקב האירוע נגרם לתובע נגרם נזק נפשי קשה מסוג פוסט טראומה, הוא נפרד מאשתו ויחסיו עם ילדיו התערערו, הוא נזקק לטיפול נפשי ותרופתי לאורך שנים, כושר עבודתו ותפקודו נפגעו באופן קשה ולצמיתות.
בפסק דינו קיבל בית המשפט את התביעה ואת גרסת התובע להתרחשויות, דחה את גרסת השוטרים כבלתי מהימנה, וקבע כי השוטרים ביצעו כלפי התובע עבירות של תקיפה, כליאת שווא ורשלנות ולפיכך יש לחייב את המשטרה לפצות את התובע על הנזקים שנגרמו לו בשל האירוע המסתכמים על פי פסק הדין בסך של כ 2.6 מיליון ₪.   

פיצוי בסך 530,000 ש"ח לפועל בניין שנפגע בראשו

פיצוי בסך 530,000 ₪ נפסק בפשרה לטובת פועל בניין בן 16 שנפגע בתאונת עבודה למרות שעבד ללא רישיון כניסה לישראל ועצם מעמדו כעובד הוכחש ע"י הקבלן. העובד יוצג ע"י עורכי הדין אורי גלבוע ועמית אוריה.

Continue Reading

פיצוי בסך 750,000 ש"ח להורי פעוטה שנפטרה עקב רשלנות רופאים

פיצוי כולל בסך של כ-  750,000 ₪ נפסק לטובת הורי ילדה בת 3, אשר נפטרה עקב רשלנות מרכז לרפואה דחופה ובית חולים בירושלים. ההורים יוצגו בתביעה ע"י עורכי הדין אורי גלבוע ועמית אוריה.

ה חרדית , הביאה את בתה הפעוטה למרכז לרפואה דחופה בירושלים ,לאחר מספר שעות בהן חשה ברע וסבלה מהקאות.

בקבלתה למרכז אובחנה ע"י הרופא במקום כסובלת מהתייבשות וחוברה לאינפוזיה. הפעוטה שהייתה באי שקט עקב מצוקתה, השתוללה וניתקה את צינור האינפוזיה מגופה.

הרופא במקום החליט לשלוח את הפעוטה לבית החולים אך במקום להזמין אמבולנס מסניף מד"א הסמוך , בחר לשחרר את האם עם הוראה לפנות למיון.

האם יראת שמיים, לקחה את בתה בעגלה במצב של התייבשות , בבוקר יום שבת חם במיוחד, בעיצומו של הקיץ , לבית חולים במרכז ירושלים.

הפעוטה הגיעה לבית החולים במצב ירוד, אך גם שם הייתה רשלנות באיבחון ובטיפול הרפואי שניתן, ולא נוצלה שעת הכושר בה ניתן היה להצילה. לאחר מספר שעות של טיפול רפואי מוטעה, מצאה הפעוטה את מותה בבית החולים.

במסגרת הסדר פשרה נפסק כאמור פיצוי כולל להורי הילדה בסך של כ- 750,000 ₪, כאשר האחריות חולקה בין המרכז לרפואה דחופה לבית החולים.

פיצוי בסך 550,000 ש"ח לאשה שאיבדה את העובר בשל רשלנות הרופאים

פיצוי בסך 550,000 ₪ נפסק בהסדר פשרה, לטובת יולדת שיוצגה ע"י עורכי הדין אורי גלבוע ועמית אוריה בתביעת רשלנות רפואית כנגד בית חולים בצפון הארץ.

מעובדות המקרה:

היולדת הגיע לבית החולים עם צירים לקראת מועד הלידה המשוער. היולדת נבדקה ע"י רופאה מתמחה בבית החולים ושוחררה לביתה לאחר כשעה בטענה שהלידה טרם החלה ואין צורך בהשגחה, למרות ניטור דופק עוברי , שאובחן בדיעבד ע"י מומחה כבלתי תקין בעליל.

כעבור יממה חזרה התובעת לבית החולים שוב עם צירים, אולם אז התברר כי העובר שנשאה ברחמה ללא רוח חיים.

התובעת הגישה כאמור תביעה כנגד בית החולים בגין רשלנות רפואית  ולאחר הליך גישור, הסכים בית החולים לקבל את הצעת הפשרה בסך 550,000 ₪ המשקפת את חלקו הארי של הנזק.

אבדן כליה בשל רשלנות רפואית

תביעה בגין רשלנות רפואית, הוגשה על ידינו הבוקר (31.3.15) לבית המשפט בתל אביב.
מדובר במקרה בו רופאת המשפחה בקופת חולים התעלמה מממצא בבדיקת סי. טי., שנחשד כגידול ממאיר בכליה.
כעבור 4 שנים כשהגידול "התגלה" מחדש, בבדיקה נוספת, כבר היה בגודל כפול, כך שהרופאים נאלצו לכרות את הכליה בשלמותה, ולהותיר את התובע עם כליה אחת בתפקוד חלקי. כשהוא צפוי להזקק לדיאליזה לכל ימי חייו.

פרטים נוספים בהמשך....

רשלנות או טעות - בית המשפט יכריע


בתביעה המתבררת בימים אלה בבית המשפט עומדת על הפרק ההכרעה בשאלה, אם יש לראות רופא מנתח שחתך בטעות במהלך ניתוח להוצאת כיס המרה , בגישה לפרוסקופית,  את צינור המרה הכבדי המוביל מן הכבד אל המעי, כמי שהתרשל ופעל בחוסר זהירות.

לטענת התובעת, התרשל הרופא בכך, שחתך את צינור המרה המוביל אל הכבד, ללא זיהוי ודאי של המבנה האנטומי ומבלי שנקט באמצעי הזהירות המתאימים בטרם החיתוך.

Continue Reading